WhatsApp
Telefon

Kiralık Volvo S60 Sizleri Bekliyor.

kiralık Volvo S60
Volvo S60
  • Dizel
  • Otomatik
  • Dijital
  • lt

Fiyat Listesi

Whatsapp Kirala Mobil Kirala


ARAÇ HAKKINDA

Volvo eskiden gerçekten sıkıcı otomobiller üretirdi. Güvenliğe verilen önem öncelikli olduğu için Volvo araçlarda tasarım hep ikincil öneme sahipti. Ancak artık bu durum değişti. Tek başına güvenlik satın almada etkili değil. Bunu bilen tasarımcılar Volvo markalı araçların güzel görünmesi için yoğun mesai harcıyorlar. S60 modelinde bu çalışmayı net bir şekilde görmek mümkün. S60, son derece şık ve dinamik görünen bir sedan. Aracın önden arkaya tasarımında büyük bir ahenk var. Geniş havalandırma kanalları ile başlayan dinamik çizgiler katlı motor kaputu ve büyük farlarla devam ettirilmiş. Profilden şişkin çamurluklar geniş omuz çizgisi aracın arkaya doğru güçlü görünmesini sağlarken arkada iki parçalı stoplarla tasarım sona ermiş. Ancak arka kısım öne kıyasla çok daha sade hazırlanmış. Açıkçası arka kısmın öne daha çok benzemesini tercih ederdik. Buna rağmen özellikle büyük yapıdaki stopların etkisiyle arka kısım geceleri bir hayli etkileyici görünüyor.

İç Mekan
S60, ilk satışa sunulduğunda kokpitinde oldukça ilerici bir tasarıma sahipti. Aracın havada asılı duran orta konsolu başta olmak üzere dikkat çeken detayları hep ağabeyi S80 ile benzeşen bir konsola sahip olmasını sağladı. Ancak aradan geçen yıllar göz önüne alındığında artık iç mekanda bir takım revizelerin yapılması gerektiği ortaya çıkıyor. Volvo S60’ın orta konsolu artık daha büyük ve dokunmatik özellikli bir ekranı hak ediyor. Ayrıca tasarımı uzun süredir değişmeyen klima ve müzik siteminin düğmeleri de eskimeye başladıklarını haykırıyor. Yaşam alanı genişliğinde oldukça başarılı olan S60, 5 kişi için yeterli alanı sorunsuz sunuyor. Arka kısımda baş mesafesi rakiplerden bir nebze olsun az olsa da omuz mesafesindeki fazlalık bu durumu bertaraf ediyor. Aracın arkasındaki 380 litrelik bagaj alanı ise ne yazık ki çok başarılı değil.

Motor
Bir süre öncesine kadar son derece iddialı 1.6 litrelik dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneğine sahip olan S60 bu motoru kullanmaya son verdi. Bu karar oldukça riskli. Çünkü ülkemizde dizel-otomatik kombinasyonu bir hayli popüler. Buna rağmen Volvo’nun benzinli motoru size dizel motoru unutturmaya iddialı bir güç ünitesi. Aracın 1.5 litreden elde ettiği 152 HP güç son derece iddialı. Buna karşılık fabrika verisi ortalama tüketimi de 100 km’de 5.8 lt. Reel sürüşlerde aracın yüksek gücünü hemen anlıyorsunuz. İlk andan itibaren kesintisiz şekilde sunulan güç sayesinde ilk hızlanmalar çok başarılı. Ayrıca yüklü durumlarda bile motor size ihtiyacınız olan gücü sorunsuzca sunuyor. Ancak fabrika verisi ortalama tüketim değerini yakalamak çok kolay değil. Sürüşler esnasında bu değere ulaşamamış olsak da 7.6 lt’lik çok da yüksek olmayan bir sonuca ulaştık. Yeni motorun internette yaptığımız araştırmalarda herhangi bir sorunu olmaması da kendisini kanıtlayacağının önemli bir ispatı. Yeni motorlar genellikle çocukluk hastalıkları denilen sorunlarla boğuşur ancak Volvo’nun güç ünitesinde böylesi bir olumsuzluk yok.

Güvenlik
Volvo denilince akla hemen güvenlik geliyor. Ürettiği araçlarından bu konuya büyük önem veren markanın S60 modeliyse şaşırtıcı biçimde 2001 yılından sonra çarpışma testine alınmamış. 2001’de yapılan testten de 4 yıldız alan model, o dönem çok önem verilmeyen yaya güvenliği disiplininden ise 2 yıldız alabilmiş. Ancak modelin kardeşi V60, 2012 yılında yapılan değerlendirmeden 5 yıldız ve %94 yetişkin güvenliği sonucu ile ayrılmayı bilmiş. Ayrıca bu araç sahip olduğu elektronik yardımcılarla da bu alanda %100 başarı göstermiş. Volvo S60’ın standart donanımında ön-yan-perde havayastıkları, ABS, ESP, aktif gergili emniyet kemerleri, acil fren desteği, City Safety gibi pek çok aktif ve pasif güvenlik elemanı sunuluyor.

Konfor & Yol Tutuş
Volvo denilince kimsenin aklına dinamik sürüş karakteri gelmiyordur. Eski nesillerdeki ruhsuz sürüş karakteri nedeniyle insanlar Volvo’ların hepsinin bu tarz bir sürüşü olduğunu düşünüyor. Ancak bu kesinlikle Volvo’ya yapılan bir haksızlık. S60 oldukça dinamik ve sürücüsünü kullanım esnasında mutlu eden bir otomobil. Aracın direksiyon sisteminin başarılı çalışması ve hafif sert ayarlara sahip yürüyen aksamı sayesinde gerek virajlarda gerekse düz yolda ilerlerken S60 kullanıcısını büyük güven verirken arka koltukta oturanların konfordan ödün vermeden yolculuk etmesine olanak tanıyor. Motordan gelen yüksek güç sayesinde dinamik olmasına rağmen geç tepki veren 6 ileri oranlı otomatik şanzımanı nedeniyle konfor odaklı olduğunu ortaya koyan S60, iç mekana yansımayan yol ve lastik gürültüsü sayesinde de farkını ortaya koyuyor. Aracın vites kutusunun konfor odaklı olması sayesinde tüketimi düşük kalıyor. Elbette fabrika verisi değere ulaşmak kolay değil ancak turbo destekli bir motora, otomatik şanzımana sahip üstelik de 152 HP güç üreten bir benzinli motor için elde edilen 7,6 litrelik değer hafife alınacak bir sonuç değil. Daha çok sıkışık İstanbul trafiğinde gerçekleşen sürüşüm de dikkate alınırsa bu değeri 1 lt’ye yakın aşağı çekmek mümkün.

Teknik Özellik
Motor : 1.6
Motor Hacmi :1498 cc
Silindir Adedi : 4
Maksimum Güç : 152 HP 5000 d/d
Maksimum Tork : 250 Nm 1700 d/d
Performans
0-100 km/s Hızlanma : 8.6 sn
Maksimum Hız : 210 km/s

Frenler
Ön : Hava kanallı disk
Arka : Disk

Yakıt Türü : Benzin
Yakıt Tüketimi
Şehir İçi
: 7.5 lt

Şehir Dışı : 4.8 lt
Karma : 5.8 lt
Test : 7.6/ 100 km
CO2 Emisyonu : 134 gr/km
Boyutlar
Uzunluk : 4635 mm
Genişlik : 1899 mm
Yükseklik : 1484 mm
Dingil Mesafesi : 2776 mm
Bagaj Hacmi : 380 lt
Yakıt Depo Kapasitesi : 67.5 lt
Boş Ağırlık : 1625 kg
Lastik Boyutu : 225/55 R17

Konya Araç Kiralama Konyada Araç Kiralama Araç Kiralama Konya Konya Rent a Car Konyada Rent a Car Rent a Car Konya Konya Oto Kiralama Konyada Oto Kiralama Oto Kiralama Konya Konya Araba Kiralama Konyada Araba Kiralama Araba Kiralama Konya Ucuz Araç Kirala Araç Kiralama Fiyatları Oto Kiralama Fiyatları Hesaplı Araç Kirala Havalimanı Araç Kiralama Havalimanı Oto Kiralama Havalimanı Rent a Car Havaalanı Araç Kiralama Havaalanı Oto Kiralama Havaalanı Rent a Car Trengarı Araç Kiralama Trengarı Oto Kiralama Trengarı Rent a Car Tren İstasyonu Araç Kiralama Tren İstasyonu Oto Kiralama Tren İstasyonu Rent a Car Lüks Araç Kiralama Lüks Araba Kiralama Lüks Araç Konya Otogar Araç Kiralama Otogar Oto Kiralama Otogar Rent a Car Otobüs Garı Araç Kiralama Otobüs Garı Oto Kiralama Otobüs Garı Rent a Car Konya Havalimanı Araç Kiralama Konya Havalimanı Oto Kiralama Konya Havalimanı Rent a Car Konya Havaalanı Araç Kiralama Konya Havaalanı Oto Kiralama Konya Havaalanı Rent a Car Konya Trengarı Araç Kiralama Konya Trengarı Oto Kiralama Konya Trengarı Rent a Car Konya Tren İstasyonu Araç Kiralama Konya Tren İstasyonu Oto Kiralama Konya Tren İstasyonu Rent a Car Konya Lüks Araç Kiralama Konya Lüks Araba Kiralama Konya Lüks Araç Konya Konya Otogar Araç Kiralama Konya Otogar Oto Kiralama Konya Otogar Rent a Car Konya Otobüs Garı Araç Kiralama Konya Otobüs Garı Oto Kiralama Konya Otobüs Garı Rent a Car Konyada Havalimanı Araç Kiralama Konyada Havalimanı Oto Kiralama Konyada Havalimanı Rent a Car Konyada Havaalanı Araç Kiralama Konyada Havaalanı Oto Kiralama Konyada Havaalanı Rent a Car Konyada Trengarı Araç Kiralama Konyada Trengarı Oto Kiralama Konyada Trengarı Rent a Car Konyada Tren İstasyonu Araç Kiralama Konyada Tren İstasyonu Oto Kiralama Konyada Tren İstasyonu Rent a Car Konyada Lüks Araç Kiralama Konyada Lüks Araba Kiralama Konyada Lüks Araç Konya Konyada Otogar Araç Kiralama Konyada Otogar Oto Kiralama Konyada Otogar Rent a Car Konyada Otobüs Garı Araç Kiralama Konyada Otobüs Garı Oto Kiralama Konyada Otobüs Garı Rent a Car Konya Araç Kiralama Konya Araba Kiralama Konya Oto Kiralama Konya Car Rental Konya Filo Kiralama Konya Rent a Car Konyada Araç Kiralama Konyada Araba Kiralama Konyada Oto Kiralama Konyada Car Rental Konyada Filo Kiralama Konyada Rent a Car Araç Kiralama Araba Kiralama Oto Kiralama Car Rental Filo Kiralama Rent a Car

Konya Araç Kiralama Konyada Araç Kiralama Araç Kiralama Konya Konya Rent a Car Konyada Rent a Car Rent a Car Konya Konya Oto Kiralama Konyada Oto Kiralama Oto Kiralama Konya Konya Araba Kiralama Konyada Araba Kiralama Araba Kiralama Konya Ucuz Araç Kirala Araç Kiralama Fiyatları Oto Kiralama Fiyatları Hesaplı Araç Kirala Havalimanı Araç Kiralama Havalimanı Oto Kiralama Havalimanı Rent a Car Havaalanı Araç Kiralama Havaalanı Oto Kiralama Havaalanı Rent a Car Trengarı Araç Kiralama Trengarı Oto Kiralama Trengarı Rent a Car Tren İstasyonu Araç Kiralama Tren İstasyonu Oto Kiralama Tren İstasyonu Rent a Car Lüks Araç Kiralama Lüks Araba Kiralama Lüks Araç Konya Otogar Araç Kiralama Otogar Oto Kiralama Otogar Rent a Car Otobüs Garı Araç Kiralama Otobüs Garı Oto Kiralama Otobüs Garı Rent a Car Konya Havalimanı Araç Kiralama Konya Havalimanı Oto Kiralama Konya Havalimanı Rent a Car Konya Havaalanı Araç Kiralama Konya Havaalanı Oto Kiralama Konya Havaalanı Rent a Car Konya Trengarı Araç Kiralama Konya Trengarı Oto Kiralama Konya Trengarı Rent a Car Konya Tren İstasyonu Araç Kiralama Konya Tren İstasyonu Oto Kiralama Konya Tren İstasyonu Rent a Car Konya Lüks Araç Kiralama Konya Lüks Araba Kiralama Konya Lüks Araç Konya Konya Otogar Araç Kiralama Konya Otogar Oto Kiralama Konya Otogar Rent a Car Konya Otobüs Garı Araç Kiralama Konya Otobüs Garı Oto Kiralama Konya Otobüs Garı Rent a Car Konyada Havalimanı Araç Kiralama Konyada Havalimanı Oto Kiralama Konyada Havalimanı Rent a Car Konyada Havaalanı Araç Kiralama Konyada Havaalanı Oto Kiralama Konyada Havaalanı Rent a Car Konyada Trengarı Araç Kiralama Konyada Trengarı Oto Kiralama Konyada Trengarı Rent a Car Konyada Tren İstasyonu Araç Kiralama Konyada Tren İstasyonu Oto Kiralama Konyada Tren İstasyonu Rent a Car Konyada Lüks Araç Kiralama Konyada Lüks Araba Kiralama Konyada Lüks Araç Konya Konyada Otogar Araç Kiralama Konyada Otogar Oto Kiralama Konyada Otogar Rent a Car Konyada Otobüs Garı Araç Kiralama Konyada Otobüs Garı Oto Kiralama Konyada Otobüs Garı Rent a Car Konya Araç Kiralama Konya Araba Kiralama Konya Oto Kiralama Konya Car Rental Konya Filo Kiralama Konya Rent a Car Konyada Araç Kiralama Konyada Araba Kiralama Konyada Oto Kiralama Konyada Car Rental Konyada Filo Kiralama Konyada Rent a Car Araç Kiralama Araba Kiralama Oto Kiralama Car Rental Filo Kiralama Rent a Car