WhatsApp
Telefon

Kiralık Audi A3 Sizleri Bekliyor.

kiralık Audi A3
Audi A3
  • Dizel
  • Otomatik
  • Dijital
  • lt

Fiyat Listesi

Whatsapp Kirala Mobil Kirala


ARAÇ HAKKINDA

Audi, Amerika'daki A3 satışlarını 2015'e oranla tam dört kat arttırdı. Bir önceki jenerasyona dâhil olan hatch modelinin en iyi satış rakamı 2006'da gelmişti - 8,040 adet. Yıl 2015 olduğunda ise Alman üretici A3'ün sedan versiyonundan 36,000 adet satmayı başardı. Bu nedenle Audi, yeni S3'te izlediği yoldan şaşmayarak, kompakt sedanın 2017 versiyonunda hâlihazırdaki A3 formülünü çok değiştirmemeyi tercih etti. Giriş modelinde sunulan yeni motor, dış tasarıma yapılan hafif bir estetik operasyon ve yeni teknolojik donanımlar Audi A3'ün önümüzdeki yıllardaki başarısını daha da yukarıya taşıyacaktır.

 

Artılar
Yakışıklı araç vesselam. S-Line dış görünüm paketine sahip olan 2017 A3 Sedan Prestige ile geçirdiğim zamanda çok güzel övgüler aldım. LED farlar ve yönsel arka sinyal lambaları çok modern görünüyor. Keskin bir tasarıma sahip olan 18" jantlar ise bu küçük sedana harika bir duruş katmış - 19" jantlara ihtiyacınız kalmıyor. A3, nispeten basit olan beyaz tonunda bile çok sofistike ve sportif görünüyor. Bana aracın bir fotoğrafını gösterip bunun bir S3 olduğunu söyleseydiniz büyük ihtimalle size inanırdım.

Quattro araca güç katmış. 2017 model yılına dâhil olan önden çekişli A3'ün giriş modelinde yeni, turboşarjlı, 2.0 litrelik motor sunuluyor. 186 bg ve 300 Nm tork, ağırlığı yaklaşık 1,500 kg olan bu sedan için yeterli görünüyor. En azından 1.8 litrelik eski motordan elde edilen 170 bg ve 270 Nm'den çok daha iyi olduğu kesin. Eğer Quattro adlı dört tekerlekten çekiş sistemini seçerseniz 2.0T motorun gücü 220 bg'e, torku ise 350 Nm'ye çıkıyor. Bu değerler makyaj öncesi Volkswagen Golf GTI ile aynı, yani A3'ü "dört tekerlekten çekişli GTI" olarak tanımlayabiliriz. Hafif ve doğrudan yönlendirme, iyi dengelenmiş şasi ve gücün dört tekerleğe birden iletiliyor olması A3'ü sürmesi çok keyifli bir araç yapıyor.

Teknolojik özellikler. A3'ün kabinine getirilen en büyük yeniliklerden birisi, Audi'nin Virtual Cockpit sistemini Premium Plus donanım seviyesine eklenebilen 3,000 $'lık Technology Package'a dâhil ederken yelpazenin tepesinde yer alan Prestige paketinde standart olarak sunması olmuş. Prestige'de navigasyon özelliği bulunan MMI Touch bilgi eğlence sistemi de standart. Virtual Cockpit'i daha önce de kullandım - her şey sürücünün hemen önünde. Aslına bakarsanız Virtual Cockpit'i iyi öğrenmek, merkezi konsolu gösterge panelinde kullanmak demek. Bu da...

...Basit ve modern kabini daha iyi yapıyor. Çeşitli araç fonksiyonları için bir sıra düğme ve havalandırma/klima sistemi için küçük bir şerit. Kabindeki tüm kontroller bu kadar. A3'ün oldukça sade görünen konsolunda aracı keşfetmek çok kolay. MMI kontrollerinin tamamı direksiyon üzerindeki düğmelerden yönetilebiliyor ancak merkezi ekranı istediğiniz takdirde vites kolunun arkasında yer alan tuşlar ile de kontrol edebiliyorsunuz. Test aracında gördüğüm alüminyum döşeme, deseni güzel olan siyah plastikler ve kahverengi deri genel olarak A3'ten beklentilerimi karşılıyor. Kesinlikle bir Mercedes CLA250'den veya Acura ILX'ten daha iyi.

Eksiler
Sonuçta kompakt bir araç. A3 ile Volkswagen Golf'ün boyutları birbirine çok yakın ancak sedan versiyonda arka bölümdeki baş mesafesi ve bagaj hacmi daha az. Yaşı 30 olan orta boyutlu insanlar için yeterince alan sunan A3, özellikle çiftler için iyi bir kişisel araç. Ancak arka taraftaki sıkışık koltukları sık kullanacaksanız size daha büyük olan A4 modelini tavsiye ederim. Ya da, gidip bir Golf (GTI!) alabilirsiniz.

Pahalı. A3 Prestige'de LED farlar, navigasyon, bilgi eğlence sistemi, ısıtmalı koltuklar, moonroof (boydan boya cam tavan) ve daha birçok donanım bulunuyor. Ancak bu durumda fiyat 43,000 $'a çıkıyor. Bu rakama S3'ün baz modelini veya son derece fazla donanıma (ve daha fazla alana) sahip olan A4 2.0T Premium Plus Quattro'yu satın alabilirsiniz. Yeni Audi'nizde tüm donanımları istediğiniz için sizi suçlayamam. Sadece unutmayın, eğer lüks bir ses sistemi veya cam tavan sizin için vazgeçilmez değil ise, aynı paraya daha fazla güç veya daha fazla alana sahip olabilirsiniz.

Rakipleri
Acura ILX
Lexus CT 200h
Mercedes-Benz CLA250

 

Fotoğraflar: Steven Ewing 

2017 AUDI A3 2.0T QUATTRO
MOTOR Turboşarjlı 2.0 Litrelik I4
MOTOR GÜCÜ 220 Beygir / 350 Newton-Metre
ŞANZIMAN 6 İleri DCT
0-100 KM/S 5.8 Saniye
MAKSİMUM HIZ 210 KM/S
YAKIT TÜKETİMİ Şehir içi 9.8 / Şehir dışı 7.6 / Karma 8.7 (l / 100 km, EPA)
ÇEKİŞ TİPİ Dört Tekerlekten Çekiş
AĞIRLIK 1,525 Kilogram
KOLTUK KAPASİTESİ 5
BAGAJ HACMİ 280 Litre
BAZ FİYAT 117,620 TL (A.B.D. Fiyatı)
TEST EDİLEN MODELİN FİYATI 162,105 TL (A.B.D. Fiyatı, tahmini)