WhatsApp
Telefon

Konya Oto Kiralama

Konya Oto Kiralama

Tüketiciler, araç kiralarken genellikle ekstra sigortaları reddedebilirler; çünkü kredi kartı veya şahsi araç sigortası, herhangi bir hasar veya sorumluluk taşımaktadır.

Ancak şimdi bazı kart verenler kiralık araç sigortası teminatını geri çektiler - Discover tüm kartlarını sunmayı bıraktı ve Citibank kısa süre önce 100.000 dolar ile 50.000 dolar arasında bir kapsama alanı kesti - kiralık ajansın sigortasını satın almaya değer.

Ancak dikkatli olmanız gerekir, çünkü ajanslar sizi maksimum kapsama alanını satın almaya zorlar.

Bir sigorta komisyoncusu ve risk yönetimi danışmanlığı firması olan Plexus Groupe ile Kişisel Hatlar genel müdür yardımcısı olan David Miller, "Bazı kiralık otomobil acenteleri, satışlarında diğerlerinden daha agresif, çünkü onlara bonus veriliyor" diyor. “Bazı ajanlar, neyin kapsandığı ve kasıtlı olmasa bile neyin örtülmediği konusunda da yanlış anlaşılıyor.”

Daha akıllıca bir hareket yalnızca ihtiyacınız olanı satın almaktır. Ancak bu, öncelikle kredi kartınızın veya kişisel araç sigortanızın gerçekte neleri kapsadığını anlamanız gerektiği anlamına gelir.

Araba Sigortası Kontrolü Yapın
Kişisel araç sigortanız, bir araç kiralarsanız, genellikle sizi karşılayacaktır. Bununla birlikte, mevcut politikanızdaki sınırlamalar tipik olarak araç kiralama hizmetine taşınır, bu nedenle boşluk olup olmadığını bilmek önemlidir.

TÜKETICI RAPORLARINDAN DAHA FAZLASI
Arabanıza Yolculuğa Hazır Olun
Benzin Pompasında Nasıl Tasarruf Edilir
Bir Sonraki Tatilinizde Sneaky Otel Ücretlerinden Kaçının
Tüketici Raporlarından Daha Fazlası
Birincisi, bir kiralık aracı korumak için, kişisel sigortanız, (aracınıza başka bir araç veya cisimden gelen hasarları veya tersine çevirmeyi içeren) ve kapsamı (örneğin ateş).

Her ikisine de sahip olsanız bile, kiralık aracınızın evde sahip olduğunuzdan çok daha pahalı olması yeterli olmayabilir. Benzer şekilde, aracınızla ilgili sorumluluk kapsamınız yoksa (çoğu devletin gerektirmesi gerekmese de) veya çok yüksek bir vergiden düşülebilirseniz, ek bir plan satın almak isteyebilirsiniz.

Kredi kartınız bu boşlukların bir kısmını karşılayabilir. Kişisel araba sigortanız yalnızca sorumluluk sigortasına sahipse, örneğin geri kalanını kredi kartınızın poliçesiyle karşılayabilirsiniz. Bazı kredi kartları, Chase ve American Express kredi kartları da dahil olmak üzere, araç kiralama sigortası sağlamaktadır.

Kartınızın ne tür bir kapsama alanı sunduğunu bilmek isteyeceksiniz. Bazıları, araba sigortanız olmadığında başladığınız ve bazılarının tahakkuk eden veya çekme masraflarınız gibi kişisel araba sigortanızın karşılamadığı sigortaları içeren ikincil bir sigorta sunar.

Şartlar değişmekle birlikte, tipik bir kredi kartı sigorta poliçesi yaklaşık 50.000 ila 60.000 dolar arasında bir maksimum kapsama alanı sunar. Avantajları elde etmek için, kartı araba kiralama rezervasyonu için kullanmanız ve kiralama acentesi tarafından sunulan teminatı reddetmeniz gerektiğini unutmayın.
Kiralık Araba Acentesi Seçeneklerini Anlayın
Kişisel araç sigortanızla kredi kartınız arasında hala sigorta poliçesi bulunduğunu belirlediyseniz, kiralık aracının seçeneklerini göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. İşte bunlar ve ödemeniz gerekenler:

Çarpışma Hasarı Feragatnamesi (10 - 15 $ / gün arası)

Ayrıca bir zararın zarardan feragat etmesi olarak da bilinir, bu kiralık araçtaki hasarları kapsar.

Sorumluluk sigortası (günde 10 ila 12 ABD Doları)

Sorumluluk sigortası, kiralık aracı sürerken mülk hasarına veya bir başkasının yaralanmasına neden olmanız durumunda dava edilir. Sizin için doğru miktar finansal profilinize bağlı olacaktır.

Ferdi kaza sigortası (2 $ / gün)

Bu, aracı sürerken size veya yolcularınıza yapılacak herhangi bir zararı karşılar. “Aracınızdaki herkesin sağlık sigortası varsa, bu tür bir kapsamaya ihtiyacınız olmaz” diyor Chicago'daki bir trafik kazası avukatı olan Jared Staver.

Şahsi eşya sigortası (3 ila 4 $ / gün arası)

Bu, arabada çalınan veya hasar gören eşyaların değerini size geri ödeyecektir. Bu kapsamı zaten ev sahiplerinizin veya kiracılarınızın politikası yoluyla elde etmiş olabilirsiniz.

Diğer Hususlar
Kişisel bir araba sigortanız yoksa, çünkü bir aracınız yok, ancak sık kullanıyorsanız, mülk sahibi olmayan bir sigorta poliçesi edinmeyi düşünebilirsiniz.

Ancak sık sık araç kullanmıyorsanız ve sadece tatil için bir araba kiralıyorsanız, en iyi seçenek, aracı kiralama firmasından satın almak olabilir, diyor Politika'nın kişisel finans uzmanı Jeanine Skowronski çoklu sigorta ürünleri Kiralık arabaları kapsayacak şekilde bir seyahat sigortası poliçesine bir sürücü ekleyebilirsiniz.

Sigortanızı kiralama acentesi aracılığıyla satın alıyor veya kişisel sigortanıza veya kredi kartı kapsamınıza güveniyor olsanız da, olası istisnaları anlamak önemlidir.

Bir Wallethub analizi son zamanlarda kredi kartlarının genellikle kamyonları veya büyük kamyonetleri kapsamadığını ve yarısından fazlasının 15 günden fazla süren kiralamaları kapsamadığını tespit etti.

Ayrıca, araç yoldan çıkarırsanız veya başka bir ülkede kullanıyorsanız, kişisel araç sigortanız sizi karşılamayabilir, diyor araç kiralama danışmanı Neil Abrams. Bu gibi durumlarda, en iyi seçenek hala kiralık araç sigortası satın almak olabilir.

Yine de, planlanmış faaliyetlerinizin kapsamı içerisinde olduğundan emin olmak için politikaya dikkatlice bakmalısınız.

Abrams, “Tamamen açıkladıkları bölgelere gitmenizi istemezler, sürmenizi istemediğiniz hasarlardan tamamen sorumlu olma riskiniz var” diyor.