WhatsApp
Telefon

Konya Araç Kiralama

Konya Araç Kiralama

Tatiliniz veya iş seyahatleriniz için araç kiralamak mı istiyorsunuz? Çevrimiçi fiyatları karşılaştırmak size bir paket kazandırabilir. Ancak, yalnızca reklamı yapılan fiyatı değil, toplam maliyeti karşılaştırdığınızdan emin olun çünkü ücretler ve seçenekler temel fiyatı önemli ölçüde artırabilir.
Bilinmesi gereken
Kiralık bir araç aramaya başlarken bunları aklınızda bulundurun.

Boyut Önemlidir
Kiralık aracın büyüklüğü ödediğiniz fiyatı etkileyebilir. "Kompakt", "orta boy" ve "lüks" gibi terimler kiralık araç şirketlerine göre değişebilir. Otomobil boyutlarını göstermek için, şirketler genellikle otomobil modelleri sunar veya otomobilin kaç yolcu güvenli bir şekilde oturduğunu önerir.

Alışveriş ve Karşılaştırma
Kiralamak istediğiniz araç türü için çeşitli web sitelerinde arama yapın. Alabileceğiniz en iyi fiyat hakkında bir fikir edinmek için, bireysel kiralık araç şirketi web sitelerinde ve fiyat karşılaştırma web sitelerinde fiyatları arayın.

Para tasarrufu sağlayan fırsatlar veya özel
Seyahat planlarınız esnekse, fiyat molaları mevcut olduğunda bir araba kiralayabilirsiniz. Araca ihtiyacınız olan süreye uygun özel ürünler aramayı deneyin. Önceden rezervasyon yaparsanız veya bir uçuş veya otelle birlikte rezervasyon yaptırırsanız daha iyi fırsatlar bulabilirsiniz. Reklamı yapılan bir fiyatın bulunamayabileceği kesinti tarihleri ​​de dahil olmak üzere, özel tekliflerle ilgili kısıtlamalar hakkında yapılan tüm baskıları okuyun. Bazı şirketler ayrıca yaşlılar veya motor kulüpleri gibi belirli kuruluşların üyeleri için özel fiyatlar sunar.

Soru Ücretleri
Reklamı yapılan araba kiralama fiyatları için karşılaştırma yapmak size ödeyeceğiniz fiyatın kesin bir resmini vermeyebilir. Tüm zorunlu ücretleri ve ücretleri ve opsiyon ücretlerini içeren araç kiralama fiyatlarının karşılaştırmasını "elmalar için elmalar" yapmaya çalışın.

Çevrimiçi olarak bir araba rezerve ettiğinizde bazı ücretler ödenebilir, ancak aracınızı almak için kiralama ofisine gidene kadar tüm masrafları öğrenemeyebilirsiniz. Sözleşmenizi dikkatlice okuyun ve belirli olayların (kaza gibi) tetiklediği ücretleri arayın.

Sürüş Kaydınız Önemli
Birçok şirket, müşteriler tezgahta geldiğinde sürüş kayıtlarını kontrol eder ve kayıtları şirket standartlarına uymayanları reddeder. Onaylanmış bir rezervasyon yaptırmış olsanız bile, son ihlaller için araç kiralamaktan diskalifiye edilebilirsiniz:

dikkatsiz sürüş
emniyet kemeri kanunu ihlalleri
hataya bakmaksızın kazalar
kaza mahallini terk etmek
Sarhoşken Sürüş (DWI) veya Etkisi Altındaki Sürüş (DUI) ile ilgili hükümler
geçersiz, askıya alınmış veya iptal edilmiş bir ehliyetle sürüş
Kiralık araç şirketinden, müşterilerin sürücü kayıtlarını kontrol edip etmediklerini sorun.

Kapsam Seçenekleri
Kiralama şirketleri genellikle sürücülere ek teminat seçenekleri sunar - bir ücret karşılığında. Teminatlarını satın alırsanız, kiralama araçlarını sürerken yükümlülüğünüzü en aza indirebileceğinizi söylüyorlar. Ancak, zaten kendi otomobil veya ev sahibinin politikaları kapsamında olabilirsiniz. Özellikler için sigorta poliçelerinizi okuyun ve teminattan emin değilseniz sigortacılarınızı arayın. İşle seyahat ediyorsanız, işvereninizin sigortası kapsamında olabilirsiniz. Bazı kredi kartı şirketleri ve motor kulüpleri, kartlarını kiralama için kullandığınızda üyelere ücretsiz kiralık koruma sağlar.

Satış görevlileri ayrıca size bir Çarpışma Hasar Feragatnamesi (CDW) veya Kayıp Hasar Feragatı satmaya çalışabilirler . Bu feragatler, kiralama şirketinin kiraladığınız aracın zararını ödeyeceğini garanti eder. Teknik olarak çarpışma sigortası değildir - şirket size gelebilecek hiçbir zararı veya kişisel mülkünüzün zararını ödemeyecektir. Sağlık sigortası planınız kapsamındaki kapsam, CDW kapsamının eksik olduğuna dair koruma sağlayabilir.

CDW kapsamı satın almazsanız veya kişisel oto sigorta poliçenizin kapsamı dışındaysanız, herhangi bir zararın sorumluluğunu üstlenirsiniz - ve aracın tüm değerinden sorumlu olabilirsiniz. Bazı kiralama şirketleri sizi yalnızca değerin bir kısmından sorumlu tutarlar.

CDW satın alırsanız, aşağıdaki durumlarda kiralık araca zarar verirseniz kapsamınız hala iptal edilebilir:

ihmalkar bir şekilde sürüş
asfaltsız yollarda sürüş
devlet dışına çıkmak
sarhoşken araba kullanmak
yetkisiz bir sürücü aracı kullanıyor
Kiralık araç şirketleri ek ücretler için başka teminat seçenekleri sunabilir. Kapsama için fiyatlar ve politikalar şirketler arasında farklılık gösterir. Ekstra kapsam için ödeme yapmaya karar verirseniz, ayrıntılar için isteyin.

Ücretleri Sor
Faturalarınızı ödediğinizde sürprizlerden kaçınmak için bir araç kiralamadan önce ücretleri öğrenin. İşte karşılaşabileceğiniz bazı genel ücretler ve masraflar.

Vergiler
Kiralama şirketi, kiraladığınız aracın fiyatına gerekli eyalet, şehir veya ilçe vergilerini (ve kendi satış vergisi oranlarını) ekleyecektir. “Araç lisans ücreti” veya “enerji geri kazanım ücreti” gibi başka ücretler de görebilirsiniz.

Erken veya Geç İade Ücretleri
Erken olmak her zaman iyi bir şey değildir. Bazı kiralama şirketleri, rezervasyonunuzun sona ermesi beklenenden 24 saat öncesine kadar aracı iade ederseniz ücret talep edebilir. Aracı erken iade etmeniz gerekiyorsa, bir aracıyla konuşmak için şirketi arayın.

Biraz geç kaldın mı? Pek çok kiralık araç şirketi, 30 dakikadan daha az gecikmeniz durumunda, aracı ücretsiz olarak geri vermenize izin veren kısa ödemesiz sürelere sahiptir. Bununla birlikte, navigasyon sistemleri ve sorumluluk kapsamı seçenekleri gibi isteğe bağlı ürünler için tam bir günlük ücret ödemeniz gerekebilir. Yarım saatten fazla bir süre geçiyorsanız, geç ödemeler yapmanın veya kira sürenizi uzatmanın daha ucuz olup olmadığını görmek için şirketi arayın.

Havaalanı Ek Ücretleri
Havaalanında araba kiralıyorsanız, ücretler kiralama oranını önemli ölçüde artırabilir. Bu ek ücretler, araç kiralama şirketleri sizi saha dışındaki alanlara yönlendirdiğinde bile geçerli olabilir.

Yakıt Ücretleri
Çoğu şirket, kiralık arabanızı bir benzin deposu ile iade etmenizi ister. Bunu yapmazsanız, kiralama firmasından benzin için ücret alırsınız; bu, tankı kendiniz yerel bir istasyonda doldurmanızdan neredeyse her zaman daha pahalıdır. Şirketler size, arabaları ilk aldıklarında tam bir benzin deposu satın alma seçeneği sunabilir, böylece yakıtı doldurmak için ek bir ücret ödemeden aracı iade edebilirsiniz. Kullanılmayan yakıt için genellikle geri ödeme yapılmaz.

Kilometre Ücretleri
Artık çoğu araba kiralama şirketi sınırsız mil sunmaktadır. Ancak, günlük kilometre kapakları, kiraladığınız aracın türüne bağlı olarak geçerli olabilir (örneğin, bazı SUV'lar veya yüksek performanslı araçlar). Ne kadar sürmeyi planladığınızı bilmek size yardımcı olur, böylece en uygun kilometre koşullarını sunan şirketi seçebilirsiniz.

Yol Yardımı Ücretleri
Yol kenarında yardımın kiralık aracınızın fiyatına dahil olup olmadığını veya şirketin sizden ücret talep edip etmeyeceğini sorunuz. Şirket yol kenarında bir servis planı için ücret alırsa, yardıma ihtiyacınız olursa tam olarak neyi kapsayacağını öğrenin - örneğin, patlak bir lastik varsa veya anahtarlarınızı arabada kilitlediğinizde. Bir motor kulübünün üyesiyseniz, üyeliğiniz boyunca ücretsiz ya da düşük maliyetli yol yardımı alabilirsiniz.

Devlet Dışı Ücretler
Bir yolculuğa çıkmadan önce, kiralama şirketinizin aracı kiraladığınız eyaletten veya coğrafi alandan çıkmanıza izin verip vermediğini kontrol edin. Devlet dışına çıkma masraflarını sorun.

Ayrılma Ücretleri
Arabanızı, aldığınız yerden başka bir yere bırakmanız mı gerekiyor? Bunun için dik bir ücret ödemeniz gerekebilir.

Ekipman-Kiralama Ücretleri
Kiralık aracınıza ekstra bir şeyler dahil etmek istiyorsanız - navigasyon sistemi veya araba koltuğu gibi - bir ücret ödemeniz gerekir. Bu maddeleri önceden ayırtın; kullanılabilirlik kiralamanın konumuna göre değişir.

Ek Sürücü Ücretleri
Sürüş görevlerini kapatmak mı istiyorsunuz? Bazı şirketler sözleşmenize başka bir sürücü - eşinizi bile - eklemek için ücret almaktadır.

Reşit Olmayan Sürücü Ücretleri
Araba kiralamak için 25 yaşında olmanız gerekmez. 21 ila 24 yaşları arasındaki sürücülerin araç kiralamalarına izin verilir - ek bir ücret karşılığında.

Banka ve Kredi Kartı Engelleme
Çoğu kiralama şirketi , borçlarınızı veya kredi kartınızı izinli miktarın ötesindeki olası masraflardan korumak için bekletir veya bloke eder. Aracı sözleşmenizde belirtildiği gibi iade etmemeniz durumunda engellenen tutarı işlemezler. Kartınızdaki harcama limitiniz, aracı geri verdikten kısa bir süre sonra bloke edilen miktarla azaltılabilir.