WhatsApp
Telefon

Kiralık Fiat Egea Sizleri Bekliyor.

kiralık Fiat Egea
Fiat Egea
  • Dizel
  • Otomatik
  • Dijital
  • lt

Fiyat Listesi

Whatsapp Kirala Mobil Kirala


ARAÇ HAKKINDA

Çıktığı tarihten itibaren büyük ses getiren ve Avrupa’da ‘yılın otomobili’ seçilen Fiat Egea, kaliteyi ucuza mal edebilmesiyle dikkat çekiyor.

Sınıfının en uygun fiyatlı otomobillerinden biri olan ödül canavarı Fiat Egea, özellikle ‘ulaşılabilir’ bir fiyatla satılması sebebiyle oldukça ilgi gördü. Türkiye’de de çıktığı tarihten itibaren yollarda görmeye alıştığımız Egea’yı Tofaş grubu üretti. 520 milyon dolarlık dev bir yatırımla Bursa’da üretilen Egea, tasarım ve performansıyla da dikkat çekiyor. Otomobil piyasasını sallayan ve ciddi rakiplere ter döktüren Egea’yı sizler için inceledik:

Dış Tasarım

Türkiye piyasası için ‘eşsiz İtalyan tasarımı’ sloganıyla sürülen Egea, spor çizgileri ve kaliteli dış görünümüyle daha önce üretilen Fiat’lardan oldukça farklı. Dış tasarımda ilk olarak spor, krom ön ızgarasıyla dikkat çeken araç, bu ızgarayla sportif bir görünüme kavuşmuş. Teknik açıdan da pek çok iş yapan bu ön ızgara; BMW, Alfa Romeo gibi spor kasa araç üreten markaların modellerini andırıyor.

Krom ön ızgarayla birleşen ve 4 çizgi halinde yuvarlak hatlara sahip tamponla bir bütünlük oluşturan motor kaputu Egea’nın dış tasarımında göze çarpan bir diğer unsur. Gövde rengiyle uyumlu ön ve arka tampon ile ayarlanabilen ve eğimli bir çizgi halinde krom ön ızgarayla birleşen geniş ön farlar, sis farlarıyla birlikte bu muazzam uyumu tamamlıyor.

Arka tarafta gövde rengiyle uyumlu arka tampon ile v şeklinde uzanan arka farlar, araca dinamik çizgiler katıyor. Kullanışlı ve dinamik çizgilere sahip olan Egea’nın bagaj kapağı da yüksek yapılmış. Bu da araca daha kaliteli bir görünüm katmış. Egea, dış tasarımıyla İtalyan dokunuşlarını sonuna kadar hissettiriyor. Egea, dış görüntüsüyle tam not almayı hak etmiş.

İç Tasarım – Donanım

Oldukça yüksek fiyatlarla satılan ve iç görünüm açısından hemen herkesten tam not alan araçları unutun! Çünkü Egea, onların tasarım ve donanım özelliklerinin hemen hepsini içerisinde barındırıyor.

4.53 metreye sığdırılmış, geniş iç hacimli Egea, 5 geniş koltuğa sahip. 5 farklı döşeme seçeneğiyle tüketiciye sunulan Egea, 3 farklı iç mekân ile satılıyor. Bunlardan ilki, easy- gri & siyah örgü kumaş. Araca sportif bir iç görünüm kazandıran urban- gri & siyah spor dikişli örgü kumaştan üretilmiş. Bunun yanı sıra urban- siyah & bej spor dikişli örgü kumaş da tercih edilebiliyor.

Diğer seçenekler ise lounge- gri & siyah frekans baskılı melanj kumaş ve sentetik deriden döşeme ile lounge-bej frekans baskılı melanj kumaş ve sentetik deri seçenekleri tercih edilebiliyor.

Bagaj kısmı da oldukça geniş olan Egea, 520 litrelik hacim sunuyor.

İç mekânda 5 inçlik renkli dokunmatik ekran, bluetooth bağlantılı multimedya sistemi, metin okuma ve ses tanıma sistemleri ile Ipod uyumlu AUX ve USB portları aracın dikkat çeken diğer detayları olarak ön plana çıkıyor.

Motor

Motor cephesinde de seçenekler oldukça geniş tutulmuş. Dört farklı motor seçeneğiyle sunulan Egea’nın iki benzinli ve iki dizel versiyonu bulunuyor.

95 beygirlik güç üretebilen, 1.4 litre Fire HP benzinli motor; maksimum 185 kilometre hıza ulaşıyor. 0’dan 100’e 11.5 saniyede ulaşan bu versiyon, 6 ileri manuel vitese sahip. 100 kilometrede şehir içi yaklaşık 7.7 litre benzin tüketen bu versiyon, şehir dışında 4.6 litre yakıt tüketiyor ve 100 kilometrede ortalama 5.7 litre yakıyor.

Benzinli cephenin diğer temsilcisi 1.6 E-Torq motorlu versiyon, 110 beygirlik güç üretebiliyor. 6 ileri tam otomatik şanzımana sahip olan bu motor, 192 kilometre maksimum hıza erişebiliyor ve 0’dan 100 kilometreye 11.2 saniyede ulaşıyor. 100 kilometrede şehir içi 8.5 litre yakıt tüketen bu versiyon aynı kilometreyi şehir dışında 5.0 litrelik tüketimle tamamlayabiliyor. Tam otomatik şanzımana sahip olan bu motor, 100 kilometrede ortalama 6.3 litre yakıt tüketiyor.

95 beygirlik güç üretebilen, 1.3 Multijet Dizel motor 5 ileri manuel şanzımana sahip. Maksimum 183 kilometrelik hıza ulaşabilen bu versiyon, 0 kilometreden 100 kilometreye 11.7 saniyede ulaşıyor. Şehir dışı 100 kilometrelik bir yolu sadece 3.5 litrelik yakıt tüketimiyle tamamlayabilen araç, aynı yolu şehir içinde 5,4 litrelik tüketimle tamamlayabiliyor. Bu versiyon 100 kilometrede ortalama 4,2 litre yakıt tüketiyor.

Dizel cephesinin diğer temsilcisi 1.6 multijet motor ise 120 beygirlik güç üretiyor. 6 ileri manuel şanzımana sahip olan bu versiyon, 199 kilometre maksimum hıza ulaşıyor. 0’dan 100’e 9.7 saniyede ulaşan bu motor, şehir içi 100 kilometrede 5.2 litre şehir dışı ise aynı kilometrede sadece 3.6 litre yakıt tüketiyor. 100 kilometrede 4.2 litre yakan 1.6 multijet, diğer dizel motor 1.3 multijet dizel motorla birlikte serinin en az yakan versiyonu.

Teknoloji ve Güvenlik

Özellikle Avrupa’da, yapılan seçimlerde ilk önce bakılan kıstaslardan biri de güvenlik ve teknolojidir. Bunun bilincinde olan Fiat yetkilileri, Egea’da güvenlik ve teknolojiye de oldukça önem vermiş.

ABD, EBD, BAS (Panik Fren Destek Sistemi), ESP, çekiş kontrol sistemi, motor freni, devrilme önleme sistemi, dinamik geri bildirim direksiyon sistemi, sürücü, ön-arka yolcu ve yan perde hava yastıkları, yangın önleme sistemi, gündüz sürüş farları, immobilizer, viraj içi aydınlatmalı ön sis farları, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, park sensörü, yol bilgisayarı, geri görüş kamerası, park sensörü, otomatik kararan iç dikiz aynası, sürücü koltuğu elektrik ayarlı bel desteği ve burada sayamadığımız nice özellik Fiat Egea’larda teknoloji ve güvenlik kısmının da oldukça önemsendiğini gösteriyor.

Sonuç

7 farklı renk seçeneğiyle tüketiciye sunulan Fiat Egea’ya 50 bin 900 TL anahtar teslim fiyatıyla sahip olunabiliyor. Siz de aracım hem konforlu, hem teknolojik bakımdan iyi donanımlara sahip hem de güvenli olsun istiyorsanız Egea’yı tercih edebilirsiniz.

Tüm bu özellikleri ve görünümüyle Egea, tüm dünya pazarında ilgi çekmeye devam edeceğe benziyor.

Fiat Egea, Avrupa’da Tipo ismiyle satılıyor.