WhatsApp
Telefon

Kiralık Ford Fiesta Sizleri Bekliyor.

kiralık Ford Fiesta
Ford Fiesta
  • Dizel
  • Manuel
  • Dijital
  • lt

Fiyat Listesi

Whatsapp Kirala Mobil Kirala


ARAÇ HAKKINDA

Ford Fiesta incelemesi yaptı. 2. el Fiesta alınır mı ya da yeni Fiesta nasıl gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ford Fiesta hakkında yorumlar ve daha fazlası için okumaya devam edin…

Ford Fiesta İncelemesi
arabam.com blog takipçileri için kullanıcı ve yolcu gözüyle 2019 Ford Fiesta’ yı belirli başlıklar altında inceledik. Fiesta’nın performansına, yorumlara ve yakıt tüketimi miktarına baktık…

Ford Fiesta Aile Aracı mı? Performans Aracı mı?
Ford Fiesta ilk çıktığı yıllardan beri Hatchback kasa tipini benimsemiş B segmenti bir araç. 2019’da da bu durumdan vazgeçmedi.

Aslında ne aile aracı, ne de performans aracı gözüyle bakabiliriz Fiesta’ ya. Şehir içi trafikte özellikle kadın sürücülerin en çok tercih ettiği modellerden biri. Tabi ki Performans isteyen kullanıcılar da Fiesta’ nın ST modelini tercih edebilir. Hem küçük boyutlarda olması hem de 1.6 LT Ecoboost motor, 182 HP beygir gücü ve 240 NM Tork ile performans severleri oldukça tatmin eder.

Otomatik şanzıman sadece 1.0 LT Benzinli motorda mevcut olması sebebiyle kadın sürücüler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor ve Dizel motor ile neredeyse kafa kafaya satış rakamlarına sahip.

2. el Ford Fiesta fiyat listesi için buraya tıklayın!

Ford Fiesta’ nın Performansı Nasıl?
Önce Ford Fiesta motor seçeneklerine bakalım…

Ford Fiesta karşımıza 3 farklı motor seçeneği ile çıkıyor.

1,0 LT Benzinli EcoBoost

1,1 LT Benzinli EcoBoost

1,5 Dizel TDCI

Ford Fiesta ST için ise,

1,6 LT Benzinli EoBoost

1.0 Benzinli motor otomatik şanzıman seçeneği için 100 HP ve 170 NM Tork ile kendisinden beklenmeyecek kadar tatmin edici performans sunuyor. 1.0 Motor için Fabrika çıkış olarak 100 km de 6.9 LT Şehir İçi yakıt verisi sunuyor.

Otomatik şanzımanın da etkisiyle yakıt değeri yükselmekte ve gerçek kullanımda yaklaşık olarak 8.5 LT yi bulmakta. Sunduğu performans güzel olsa da tüketilen yakıt miktarı kullanıcıları biraz üzecek diyebiliriz. Yoğun trafik olan bölgeler de zaten yüksek diyebileceğimiz yakıt tüketimi otomatik şanzımanın da etkisiyle bir tık daha artabilir. Yinelemek gerekirse yakıt sarfiyatına rağmen performansı gayet yeterli hatta tatmin edici.

Ford kendisini kanıtlamış bir marka ve güvenliği ön planda tutan kullanıcılar düşünmeden tercih ediyor. Yol tutuşu ve süspansiyonları da bunu bizlere kanıtlamakta.

Ford Fiesta Yorumları Nasıl?
Yeni Fiesta kullanıcıları Konfor ve Yol tutuş için oldukça olumlu yorumlar yapıyorlar. Bunun yanında geçmiş dönemlerde ki donanımsal eksikliklerin tamamlanması da Fiesta için diğer olumlu yorumlardan biri.

1.0 Ecoboost motor en çok tercih edilen. Kadın kullanıcıların otomatik ve küçük sınıf için tercih sebebi. Aracın sorunsuzluğuyla da ilgili çok sayıda geri dönüş var. Problem çıkarmayan araç arayanların tercih sebeplerinde biri olmuş.

Birçok model de en büyük eksiklik malzeme kalitesi iken Fiesta için kullanıcılar ciddi anlamda memnunlar malzeme kalitesi için.

Eksiklik olarak “ kişisel yorumum da o yönde “ Cruise Control olmaması. Türkiye de ki modeller için CC özelliği getirilmemiş. Yakıt tüketimi ve Fiyat konusunda da kullanıcılar ciddi anlamda sıkıntılarını dile getiriyorlar.

Bu sınıfta ki araçlar için Fiesta fiyatı oldukça yüksek diyebiliriz.

Ford Fiesta Donanımı Nasıl?
Titanium paket ile birlikte 16 inç Alüminyum Alaşımlı Jant seçeneği sunulan Fiesta için Jant Paketi satın alınarak 17 inç tercih edilebilir. Elektronik klima Titanium paket için standart donanım. Trend paket için 4 inç’ lik ekran sunarken Titanium paket için 8 inç’ lik renkli ve dokunmatik ekran kullanıma sunuluyor. Anahtarsız çalıştırma Trend paket için bulunmuyor fakat Titanium paket için standart donanım olarak geliyor.

Ford için en yeni ve kullanışlı özelliklerden biri de eşli komut sistemi. Ford SYNC III Bluetooth ve Türkçe Sesli Komut Sistemi Titanium için standart donanım.

Güvenlik donanımları için Park yardım ve Otomatik park sistemleri harici bütün donanımlar her paket için standart donanım olarak sunuluyor.

Sıfır Ford Fiesta Fiyat listesi için buraya tıklayın!

Fiesta Karşılaştırma
Fiesta için kendi sınıfında özellikle bireysel kullanımda tercih edilme oranı oldukça yüksekti. Fakat yeni fiyatlar göz önüne alındığında bu durum bu şekilde devam eder mi bilinmez. Kendi sınıfı için neredeyse en yüksek fiyata sahip Fiesta ve kişisel olarak tercih edilme oranını düşürecek gibi duruyor.

Birkaç adımda aynı sınıfta ki araçları karşılaştırmak istedim. Performans açısından bu sınıfta ki araçlar neredeyse birbirleriyle aynı verileri taşıyor. Sadece Fabia 110 HP beygir gücü ve 200 NM Tork verisi ile öne çıkıyor. Fakat hızlanma sürelerine bakıldığında Clio 9,4’ lük verisi ile ön planda. Tabi bunda 1.2 motorunda etkisi var diyebiliriz.

Neredeyse kullanıcıların tümü için önemli olan yakıt tüketimi oranları. Dizel için Renault önderliğini sürdürse de TSI motorun icadından beri Volkswagen bu alanda lider konumda. Polo 5.7 Şehir içi yakıt tüketimi verirken, Fabia da 5.5 LT veriyor. Fiesta ise 6,9 LT ile en fazla yakıta ihtiyaç duran araç konumunda.

Her ne kadar bu sınıfta ki araçlar için bagaj çok önem arz etmese de, yine de tercih sebebi yapabilecek kullanıcılar vardır. Bagaj hacmi konusunda ilginç bir şekilde Polo modeli 351 LT ile ilk sırada. Fiesta ise 292 LT ile son sıralarda. Aslında araç içi boyutları fena sayılmasa da biraz bagaj hacminden kısılmış gibi görünüyor.

Ford Fiesta Test Sürüşü İçin Kişisel Yorum
Ford Atılgan Otomotivde yapmış olduğum test sürüşü sonrası aracı çok beğendiğimi belirtmeliyim. 1.0 Ecoboost 100 HP 170 NM Torklu benzinli motora sahip ve Titanium paket donanımlı aracı test etme şansı buldum. Hızlanma ve Gaz Tepkime süreleri gayet iyi. Kullanıcı kitlesini düşündüğümüzde yeterli olacaktır.

İri fiziki özelliklere sahip biri olarak Şoför koltuğuna çok rahat oturduğumu ve sedan araba rahatlığını yakaldığımı belirtmeliyim. Fakat arka kısım için aynı şeyi söyleyemem. Aracın segmentini de göz önüne aldığımız da çok normal bir durum. Aracın bagaj hacminin de az olduğunu belirtmiştim zaten.

2019-Ford-Fiesta
1 of 5

 


Ford Fiesta
Analog ve Digital görünümü bir arada sunan kadran çok hoş görünüyor. Çok fonksiyonlu deri direksiyon ve F1 şanzıman da kullanışlı durumda. Gayet büyük boyutlarda bulunan Multimedya ekranı da çok hızlı tepkilere sahip.

Multimedya sisteminin hemen altında çok yer kaplamayan ama kullanışlı Digital Klima bulunuyor. 4 Cam ve Aynalar tam otomatik ve sürücü kapısı üzerinde kumandaları mevcut.

2019-Ford-Fiesta
1 of 7

 

 

 Fiyat konusunda ise 2019 Model Ford Fiesta Otomatik şanzıman Titanium paket araç için bayiden verilen liste fiyatı 144.000 TL’ dir. Kampanyalı olarak ise 132.000 TL civarında fiyata alabiliyorsunuz. Fakat internette ki listelere baktığınız da daha uygun liste fiyatları görülebilir. Bu sebeple aracı almadan yada karar vermeden önce bayiiler ile görüşmenizde fayda var.

Siz değerli Fiesta kullanıcılarının da görüşlerini merak ediyoruz. Test yazımızın altında yorumlarınızı paylaşın, hep beraber tartışalım…